Co zmieni się w podatkach od 1 stycznia 2018 r.?

20.10.2017

Co zmieni się w podatkach od 1 stycznia 2018 r.? Na to pytanie odpowiedzieli nasi eksperci podczas szkolenia, które odbyło się 17 października we Wrocławiu.

Proponowane przez Ministerstwo Finansów zmiany są jedną z najdalej idących nowelizacji przepisów o podatkach dochodowych w ostatnich latach. Dlatego liczba zagadnień, które zostały poruszone, była bardzo obszerna. Przedstawiciele WPW – Tomasz Wołczek, Grzegorz Proksa oraz Dawid Misiak omówili główne zmiany wynikające z projektu ustawy o zmianie ustawy o PIT, ustawy o podatku dochodowym CIT oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Natomiast Mikołaj Wietrzny przedstawił zmiany w zakresie ulgi B+R:

  • wprowadzenie dodatkowych preferencji w uldze na B+R dla centrów badawczo-rozwojowych,
  • zwiększenie kwoty kosztów kwalifikowanych mogących stanowić podstawę dodatkowego odpisu od podstawy opodatkowania, oraz
  • wyłączenie przychodów uzyskiwanych w ramach programów motywacyjnych z realizacji pochodnych instrumentów finansowych lub praw wynikających z papierów wartościowych ze źródła kapitały pieniężne.

Jesteśmy przekonani, że dzięki szkoleniu, nasi goście będą mogli przygotować się do wdrożenia zmian z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kolejne szkolenie na temat zmian w przepisach podatkowych już 22 listopada w Opolu – osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z Katarzyną Mazurek (katarzyna.mazurek@wpw5g.vot.pl).

Pozostałe aktualności

25.04.2024

Wpłaty na Fundusz Ochrony Rolnictwa

Obowiązek dokonywania wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa wynika z ustawy o Funduszu Ochrony Rolnictwa z 9 maja 2023 r.

05.04.2024

WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy wyróżnieni w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez Rzeczpospolita!

📢 Miło nam poinformować, że kancelaria WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy została wyróżniona w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego

05.04.2024

Grzegorz Proksa – rekomendowanym doradcą w kategorii doradztwa transakcyjnego!

❗ Jesteśmy niezmiernie dumni, że Grzegorz Proksa, Partner WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy, został dziś po raz kolejny wyróżniony