Bartłomiej Figiel

Menedżer, Radca prawny

Bartłomiej Figiel jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskiem oraz ukończył aplikację radcowską. Posiada ponad 7 lat doświadczenia w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Przed dołączeniem do WPW zdobywał doświadczenie w kancelarii SDZLEGAL Schindhelm we Wrocławiu (2015-2016).

Bartłomiej specjalizuje się w prawie spółek, transakcjach fuzji i przejęć oraz reorganizacjach grup kapitałowych. Doradza klientom w procesach tworzenia struktur kapitałowych, negocjowaniu umów inwestycyjnych i umów joint-venture, a także w procesach łączenia, podziałów i przekształcania spółek (w tym z udziałem spółek notowanych na GPW). Posiada także doświadczenie w doradztwie prawnym przy sporach wspólników, sukcesji biznesu oraz tworzenia alternatywnych spółek inwestycyjnych.

W WPW doradza również klientom korporacyjnym w zakresie prawa pracy, rejestracji znaków towarowych oraz nabywania nieruchomości komercyjnych (w tym nieruchomości rolnych).

Bartłomiej współpracuje m.in. z klientami z branży produkcyjnej, IT, deweloperskiej i technologicznej. Doradzał m.in. przy transakcji nabycia akcji spółki z branży budowlanej, transakcji wykupu menedżerskiego udziałów spółki z branży hydrauliki siłowej, transakcji wyjścia przez inwestora z funduszu inwestycyjnego, tworzeniu alternatywnych spółek inwestycyjnych, podziale spółki z branży spożywczej oraz reorganizacji grupy kapitałowej z branży deweloperskiej.

Moje aktualności

25.04.2024

Wpłaty na Fundusz Ochrony Rolnictwa

Obowiązek dokonywania wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa wynika z ustawy o Funduszu Ochrony Rolnictwa z 9 maja 2023 r.

05.04.2024

WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy wyróżnieni w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez Rzeczpospolita!

📢 Miło nam poinformować, że kancelaria WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy została wyróżniona w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego

05.04.2024

Grzegorz Proksa – rekomendowanym doradcą w kategorii doradztwa transakcyjnego!

❗ Jesteśmy niezmiernie dumni, że Grzegorz Proksa, Partner WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy, został dziś po raz kolejny wyróżniony