Tomasz Ulatowski

Menedżer, Radca prawny

Tomasz Ulatowski jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2016 r. uzyskał wpis na listę radców prawnych.

Z branżą doradztwa podatkowego związany jest już od 2010 r. Specjalizuje się głównie w zagadnieniach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT). W WPW wspiera klientów przede wszystkim w obszarze ulg podatkowych (B+R, IP Box) w dopasowanym dla danego przypadku kształcie, podatku u źródła (WHT), jak również szeroko pojętym tax compliance (wdrażanie procedur, zabezpieczanie zarządu). Doradza również firmom rodzinnym np. w zakresie tzw. estońskiego CIT. Dodatkowo, uczestniczy w różnego rodzaju projektach reorganizacyjnych (M&A) i tworzeniu efektywnych podatkowo struktur. Ponadto, reprezentuje naszych klientów w trakcie postępowań podatkowych i sądowych.

Tomasz współpracuje m.in. z klientami z branży technologicznej, IT, finansowej i outsourcingu. Brał udział m.in. w tworzeniu modelu rozliczeń usług wewnątrzgrupowych w dużej międzynarodowej grupie zajmującej się rekrutacją i outsourcingiem pracowniczym oraz reorganizacji grupy po przejęciu przez nowego inwestora.

Przed dołączeniem do WPW, zdobywał doświadczenie zawodowe we wrocławskim dziale podatkowym Deloitte w zespole CIT/TP, a wcześniej w TLA Kancelaria oraz Rödl & Partner.

Biegle włada językiem angielskim.

Moje aktualności

25.04.2024

Wpłaty na Fundusz Ochrony Rolnictwa

Obowiązek dokonywania wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa wynika z ustawy o Funduszu Ochrony Rolnictwa z 9 maja 2023 r.

05.04.2024

WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy wyróżnieni w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez Rzeczpospolita!

📢 Miło nam poinformować, że kancelaria WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy została wyróżniona w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego

05.04.2024

Grzegorz Proksa – rekomendowanym doradcą w kategorii doradztwa transakcyjnego!

❗ Jesteśmy niezmiernie dumni, że Grzegorz Proksa, Partner WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy, został dziś po raz kolejny wyróżniony