Małgorzata Szczotka-Kida

Małgorzata Szczotka-Kida

Małgorzata Szczotka-Kida

Radca prawny

Małgorzata Szczotka-Kida ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskiem i Uniwersytecie Maastricht (LL.M. in Corporate and Commercial Law) oraz jest absolwentką Podyplomowego Studium Prawa Konkurencji na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

W latach 2017-2018 współpracowała z kancelarią FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz Sp.k. w Warszawie, a w latach 2010 – 2017 z Olesiński i Wspólnicy Sp.k. we Wrocławiu.
Małgorzata specjalizuje się w prawie umów handlowych oraz prawie spółek. Doradza klientom w kwestiach związanych z zakładaniem, likwidacją oraz restrukturyzacją prowadzonej działalności gospodarczej, jak również prowadzi obsługę prawną transakcji sprzedaży oraz nabycia spółek, przedsiębiorstw i nieruchomości.

Współpracowała z wieloma klientami z branży finansowej przy projektach z zakresu bankowości i finansów, m.in. przy sporządzaniu i negocjowaniu dokumentacji kredytowej i towarzyszącym im pakietom zabezpieczeń oraz dokumentacji dotyczącej pośrednictwa w oferowaniu produktów bankowych i leasingowych. Doradzała też przy projektach z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz w kwestiach compliance, takich jak stosowanie regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz ochrony danych osobowych.