O WPW

WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy to firma doradcza oraz kancelaria specjalizująca się w prawie gospodarczym oraz prawie podatkowym.

Naszą specjalizacją jest doradztwo w zakresie złożonych transakcji i restrukturyzacji wykonywanych przez podmioty gospodarcze. Zajmujemy się także kompleksowym doradztwem prawnym i podatkowym.

Jesteśmy zaufanym doradcą spółek giełdowych, instytucji finansowych, branżowych liderów, dużych i średnich firm z polskim i zagranicznym kapitałem oraz przedsiębiorców znajdujących się na liście Najbogatszych Polaków Forbesa.

Jesteśmy aktywnym członkiem środowiska biznesowego Wrocławia i Poznania – aktywnie działamy na rzecz gospodarczego rozwoju regionu we współpracy z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Zachodnią Izbą Gospodarczą, British Polish Chamber of Commerce, Business Center Club, Wielkopolską Izbą Przemysłowo Handlową, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, Związkiem Pracodawców Polska Miedź, Urzędem Miasta Wrocławia, Urzędem Miasta Poznania oraz specjalnymi strefami ekonomicznymi.

Partnerzy

Tomasz Wołczek
partner zarządzający

„Naszą misją jest wspieranie klientów w podnoszeniu wartości ich biznesu. Od początku działania pod brandem WPW naszą aspiracją była partnerska współpraca z klientami, którym chcemy towarzyszyć zarówno w codziennych, jak i strategicznych wyzwaniach. Wspólnie z klientami wypracowujemy uszyte na miarę rozwiązania prawne i podatkowe, które pozwalają im wypłynąć na szerokie wody – nie byłoby to możliwe bez dobrego zrozumienia realiów biznesowych klienta. Prywatnie jestem zapalonym żeglarzem i wiem, że czasem wiatr dmucha w żagle, a czasem jest flauta, ale zawsze gdzieś tam jest przystań, do której chcemy dotrzeć. Podobnie w biznesie, często przedsiębiorcy nie mają wpływu na okoliczności zewnętrzne, które raz są lepsze, raz gorsze, ale wytrwale dążą do celu w oparciu o dobrze dobraną załogę. Towarzyszymy klientom w różnych okresach ich rozwoju – wierzymy, że na każdym z nich jesteśmy w stanie wnieść zauważalną dla klienta wartość.”

Grzegorz Proksa
partner zarządzający

„Kultura organizacyjna jest dla nas niezwykle ważna. Pracujemy nad wymagającymi projektami, trudnymi merytorycznie, często realizowanymi pod presją czasu. Dlatego oparcie zasad współpracy z naszymi ekspertami na bazie wzajemnego zaufania, szacunku dla osobistych priorytetów, a także wspieraniu rozwoju jest dla nas niezwykle ważne. Na przestrzeni lat udało nam się wypracować model partnerskiej współpracy z osobami na stanowiskach menadżerskich, co pozwala nam pozyskiwać najlepszych na rynku ekspertów. Natomiast jasna ścieżka kariery, program mentoringowy oraz modele kompetencyjne tworzą swoistą mapę drogową dla młodych, ambitnych osób, chcących szybko rozwinąć skrzydła w roli doradców podatkowych i prawnych.”

Co jest dla nas ważne?

Kompleksowe podejście do realizowanych projektów doradczych

W ramach jednego projektu łączymy kompetencje z różnych specjalizacji prawnych i podatkowych. Odpowiadamy za zaplanowanie oraz wdrożenie projektu.

Współpraca z najlepszymi ekspertami

po wieloletniej karierze w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki oraz wiodących kancelariach, dzięki czemu realizujemy zaawansowane merytorycznie projekty.

Dobre zrozumienie potrzeb biznesowych naszych Klientów i kreatywność

Patrząc z wielu perspektyw proponujemy rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania biznesowe Klienta.

Działamy jako zaufany doradca

Wspieramy Klientów we wdrażaniu kluczowych decyzji, jak i w trakcie ich bieżącej działalności gospodarczej.

Zrealizowane projekty podatkowe

Zrealizowane projekty prawne

Jak wspieramy naszych klientów?

1

Na dobry początek

Towarzyszymy klientom w realizowaniu nowych inwestycji – wspieramy w wyborze formy prawnej planowanego przedsięwzięcia oraz doradzamy przy doborze optymalnej formy działalności gospodarczej, dzięki której przedsiębiorstwo będzie gotowe do dalszego, szybkiego wzrostu. Pomagamy w rozpoczęciu działalności w specjalnych strefach ekonomicznych. Współpracujemy z twórcami start-up’ów, którym doradzamy, jaki model biznesowy będzie najefektywniejszy, biorąc pod uwagę specyfikę branży oraz plany dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

2

Wczesne stadium rozwoju

W miarę rozwoju przedsiębiorstwa, pomagamy klientom we wszelkich kwestiach związanych ze stworzeniem optymalnych warunków dalszego wzrostu dla firmy: doradzamy i odradzamy formy finansowania działalności, proponujemy optymalne formy zaangażowania kadry kierowniczej, pomagamy w osiągnięciu ulg podatkowych dla przedsiębiorstw i zatrudnianych przez nich pracowników. Wypracowujemy optymalne warunki wzrostu w dziedzinie w której się specjalizujemy.

3

Dojrzały biznes

Nawet szybko rosnące rośliny, muszą kiedyś zdrewnieć. Weryfikujemy, czy biznes naszych partnerów jest odporny lub podatny na ryzyka podatkowe – przeprowadzamy przeglądy podatkowe, opracowujemy polityki i procedury, które pomagają w zarządzaniu ryzykiem podatkowych, sprawdzamy, czy wybrany model prowadzenia działalności pozostaje w zgodzie z przepisami podatkowymi. W razie potrzeby, wspieramy naszych klientów przy kontrolach podatkowych, postępowaniach z organami skarbowymi lub postępowaniach sądowych.

4

Faza przemian

Doradzamy naszym partnerom biznesowym w ważnych momentach życia ich przedsiębiorstw. Pomagamy podjąć strategiczne decyzje dotyczące przyszłości i dalszego rozwoju firmy, m.in. pomagamy zmienić jednoosobową działalność gospodarczą w formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki komandytowej lub akcyjnej. Pomagamy w konsolidacji spółek działających w ramach grup kapitałowych, wydzielaniu wybranych segmentów działalności do odrębnych podmiotów oraz przy przekształceniach formy prawnej.

Nagrody i wyróżnienia

2019

W rankingu firm doradztwa podatkowego Rzeczpospolitej w 2019 r. zostaliśmy wyróżnieni jako trzecia najszybciej rozwijająca się kancelaria podatkowa w Polsce.

2019

Tomasz Wołczek otrzymał wyróżnienie jako rekomendowany doradca w obszarze podatków dochodowych.

2019

Grzegorz Proksa otrzymał wyróżnienie jako rekomendowany doradca w obszarze doradztwa transakcyjnego.

2019

Grzegorz Proksa otrzymał kolejne wyróżnienie jako rekomendowany doradca doradztwa transakcyjnego.

2021

Grzegorz Proksa – otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym rankingu World Tax w kategorii Indirect tax.

2021

Tomasz Wołczek – otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym rankingu World Tax w kategorii General corporate tax.

2022

Otrzymaliśmy wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Legal500 w kategorii Tax –Firm to watch.