“SYGNALIŚCI – kluczowe obowiązki i wdrożenie”


6 marca 2024 r.

od 10:00 do 11:00

Platforma Clickmeeting

Partnerzy

W programie

Prace nad polską ustawą wdrażającą dyrektywę w sprawie ochrony sygnalistów są na końcowym etapie – wejście w życie ustawy jest prognozowane na I kwartał 2024 r.

Podczas webinarium ekspertki z kancelarii WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy – Karolina Jagiełło oraz Daria Kwiatkowska omówią następującą tematykę:

– najważniejsze aspekty prawne ochrony sygnalistów,
– konieczne działania dostosowawcze,
– terminy wdrożenia w przedsiębiorstwie systemu ochrony sygnalistów.

Agenda

1. Kluczowe założenia regulacji prawnych dotyczących sygnalistów
2. Postać sygnalisty i nieprawidłowości, które mogą być przedmiotem zgłoszenia?
3. Podmioty obowiązane do wdrożenia systemu ochrony sygnalistów
4. Kluczowe obowiązki przedsiębiorstw związane z ochroną sygnalistów
5. Terminy wdrożenia systemu obsługi zgłoszeń oraz sankcje za nieprawidłowe wdrożenie i obsługę zgłoszeń

Prowadzący

Karolina Jagiełło

Adwokat w dziale prawnym kancelarii WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy

Karolina od kilkunastu lat specjalizuje się w prawie umów handlowych, prawie spółek i kompleksowym wsparciu prawnym biznesu, w tym w zakresie compliance. Współpracuje z klientami korporacyjnymi i przedsiębiorstwami doradzając w codziennych zagadnieniach prawnych prowadzonej działalności oraz przy transakcjach zakładania, likwidacji lub restrukturyzacji tej działalności. Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej transakcji sprzedaży przedsiębiorstw i nieruchomości oraz zabezpieczenia tych transakcji. Realizowała projekty związanez zakładaniem w Polsce spółek podmiotów zagranicznych.

Karolina posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach sądowych i doradztwie oraz negocjacjach w sprawach spornych. Współpracowała m.in.
z klientami z branży finansowej, IT, medycznej i produkcyjnej.


Daria Kwiatkowska

Aplikantka radcowska w dziale prawnym kancelarii WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy

Daria zajmuje się wsparciem prawnym przedsiębiorców w sprawach związanych z prawem spółek handlowych oraz prawem umów. Doradza klientom w kwestiach związanych z zakładaniem, likwidacją oraz restrukturyzacją działalności gospodarczej, jak również obsługą prawną transakcji sprzedaży oraz nabycia spółek i sporządzaniu dokumentów z zakresu prawa korporacyjnego. Daria doradza także przy projektach z obszaru compliance, takich jak stosowanie regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), ochrony danych osobowych oraz związanych z zabezpieczeniem prawidłowego wykonania transakcji pod kątem regulacji sankcyjnych.


Dla kogo?

Przedstawicieli departamentów prawnych i departamentów HR

Przedstawicieli i pracowników departamentów compliance

Członków zarządów oraz osób zarządzającymi przedsiębiorstwami

Formularz zgłoszeniowy

Napisz lub zadzwoń

Katarzyna Mazurek

Dyrektor zarządzająca

+48 575 488 115
katarzyna.mazurek@wpw-doradztwo.pl

Wypełnij formularz


    Skąd dowiedział/-a się Pan/Pani o naszym webinarium?


    Jeśli chce Pani/Pan pozostać z nami w kontakcie, prosimy wskazać preferowaną formę otrzymywania informacji. Wyrażenie poniższych zgód jest dobrowolne i w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy WPW drogą mailową lub telefonicznie oferty lub informacje marketingowe, w szczególności informacje o merytorycznych wydarzeniach, których firma WPW jest organizatorem lub partnerem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. W każdej chwili mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, zmiany swoich danych lub usunięcia ich z naszej bazy przez cofnięcie udzielonych zgód (m.in. poprzez informację mailową wysłaną na adres: biuro@wpw-doradztwo.pl).

    Jeżeli są Państwo zainteresowani szkoleniem online lub mają Państwo pytania – zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Mazurek tel: +48 575 488 115, e-mail: katarzyna.mazurek@wpw-doradztwo.pl