“Nie tylko KSeF – 5 kwestii istotnych w obszarze podatku VAT”


11 października 2023 r.

10:00 do 11:30

Platforma Clickmeeting

Partnerzy

W programie

Podatek VAT cieszy się niezmiennym zainteresowaniem organów podatkowych. Według statystyk Ministerstwa Finansów w 2021 r. kontrole podatkowe w zakresie VAT stanowiły aż 81% wszystkich kontroli podatkowych podejmowanych przez organy; dla kontroli celno-skarbowych odsetek ten wynosi 67%. Statystyki te dobitnie pokazują, że właściwe rozliczenie podatku VAT jest kluczowe dla każdego podatnika.
Ponadto od 1 lipca 2024 r. planowane jest wdrożenie obowiązkowego e-fakturowania w ramach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Nowy system fakturowania umożliwi organom podatkowym wgląd w działania podejmowane przez podatników w czasie rzeczywistym. Końcówka obecnego roku jest więc dobrym momentem do analizy rozliczeń w zakresie VAT.

Agenda

1. Stałe miejsce prowadzenia działalności (FE) – aktualna praktyka:

Aktualna linia orzecznicza TSUE
Faktyczne przesłanki stałego miejsca prowadzenia działalności
Podmioty nieposiadające FE na terenie Polski, a wymóg wdrożenia KSeF

2. Grupy VAT – zmarnowany potencjał?

Kryteria utworzenia grupy VAT
Korzyści i ryzyka płynące z utworzenia grupy VAT
Czy grupa VAT faktycznie wiąże się wyłącznie z ułatwieniami?

3. Korekta cen transferowych – dokumentacja na gruncie VAT

Jak dokumentować korektę cen transferowych?
Aktualne podejście organów podatkowych

4. Struktury toolingowe – możliwe podejścia

W jaki sposób możliwe jest rozliczenie struktury toolingowej?

5. Dokumentacja eksportów – koniec rewolucji?

Interpretacyjny rollercoster – aktualne stanowisko organów podatkowych dotyczące dokumentacji eksportu towarów

Prowadzący

Dominik Wysocki

Dominik jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Od 2022 r. posiada tytuł doradcy podatkowego. Dominik posiada ponad pięcioletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Głównym obszarem specjalizacji Dominika jest bieżące doradztwo w zakresie podatku VAT, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki transakcji łańcuchowych, zagadnień należytej staranność w zakresie VAT, a także VAT compliance. W trakcie swojej kariery Dominik współpracował między innym z klientami z branż automotive, branży spożywczej czy cash&carry. Przed dołączeniem do zespołu WPW Dominik zdobywał doświadczenie zawodowe podczas pracy w zespołach podatkowych KPMG i Deloitte.


Adam Zadka

Adam Zadka jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył również finanse i rachunkowość ze specjalizacją rachunkowość i podatki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Adam posiada ponad 3-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, które zbierał głównie pracując na stanowisku konsultanta w Tax Advisors Group. W WPW Adam zajmuje się przede wszystkim wsparciem podatkowym w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.


Dla kogo?

Dyrektorów finansowych

Głównych księgowych

Menedżerów odpowiedzialnych za dział podatkowy
i księgowy

Formularz zgłoszeniowy

Napisz lub zadzwoń

Katarzyna Mazurek

Dyrektor zarządzająca

+48 575 488 115
katarzyna.mazurek@wpw-doradztwo.pl

Wypełnij formularz


    Skąd dowiedział/-a się Pan/Pani o naszym webinarium?


    Jeśli chce Pani/Pan pozostać z nami w kontakcie, prosimy wskazać preferowaną formę otrzymywania informacji. Wyrażenie poniższych zgód jest dobrowolne i w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy WPW drogą mailową lub telefonicznie oferty lub informacje marketingowe, w szczególności informacje o merytorycznych wydarzeniach, których firma WPW jest organizatorem lub partnerem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. W każdej chwili mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, zmiany swoich danych lub usunięcia ich z naszej bazy przez cofnięcie udzielonych zgód (m.in. poprzez informację mailową wysłaną na adres: biuro@wpw-doradztwo.pl).

    Jeżeli są Państwo zainteresowani szkoleniem online lub mają Państwo pytania – zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Mazurek tel: +48 575 488 115, e-mail: katarzyna.mazurek@wpw-doradztwo.pl