Małgorzata Szczotka-Kida

Menedżerka, Radca prawny

Małgorzata Szczotka-Kida ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskiem oraz  Uniwersytecie Maastricht, Holandia (LL.M. in Corporate and Commercial Law). Jest również absolwentką Podyplomowego Studium Prawa Konkurencji w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W latach 2015 – 2018 wpisana na listę adwokatów Krajowej Izby Adwokackiej. Od 2018 r. wykonuje zawód radcy prawnego.

Przed dołączeniem do WPW współpracowała z kancelarią Olesiński i Wspólnicy Sp.k. (2010-2017) oraz FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz w Warszawie, obecnie część Andersen Polska (2017-2018).

Małgorzata specjalizuje się w prawie korporacyjnym, transakcjach fuzji i przejęć oraz projektach typu corporate restructuring. Posiada doświadczenie w procesach tworzenia struktur kapitałowych, negocjowaniu umów wspólników, umów inwestycyjnych, umów o wspólnym przedsięwzięciu (joint-venture), w procesach łączenia, podziałów i przekształcania spółek, w tym z udziałem spółek publicznych. Doradza Klientom w obszarze prawa konkurencji oraz prawnych aspektów tworzenia oraz funkcjonowaniu Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych.

W WPW doradza również klientom prywatnym w obszarze sukcesji majątku prywatnego i biznesu.

Przed dołączeniem do WPW współpracowała z wieloma klientami z branży finansowej przy projektach z zakresu bankowości i finansów, m.in. przy sporządzaniu i negocjowaniu dokumentacji kredytowej i towarzyszącym im pakietom zabezpieczeń oraz dokumentacji dotyczącej pośrednictwa w oferowaniu produktów bankowych i leasingowych, jak również z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Moje aktualności

25.04.2024

Wpłaty na Fundusz Ochrony Rolnictwa

Obowiązek dokonywania wpłat na Fundusz Ochrony Rolnictwa wynika z ustawy o Funduszu Ochrony Rolnictwa z 9 maja 2023 r.

05.04.2024

WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy wyróżnieni w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez Rzeczpospolita!

📢 Miło nam poinformować, że kancelaria WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy została wyróżniona w XVIII Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego

05.04.2024

Grzegorz Proksa – rekomendowanym doradcą w kategorii doradztwa transakcyjnego!

❗ Jesteśmy niezmiernie dumni, że Grzegorz Proksa, Partner WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy, został dziś po raz kolejny wyróżniony